Home › Weekend w Francji - co najlepiej zwiedzić?

Weekend w Francji - co najlepiej zwiedzić?

Polecana strona
Paryż przez wielu turystów, szczególnie Amerykanów, nazywany jest mianem metropolii Europy. Nic w tym dziwnego, przecież jest to niezwykłe miasto, znane z mnogich, interesujących monumentów. Przez setki lat było wylęgarnią artystów - malarzy oraz pisarzy. Aby podziwiać wszystkie, wartościowe punkty w stolicy Francji, musimy przebywać tam kilka tygodni. Lecz jeśli masz jedynie weekend na zwiedzanie, oto najciekawsze atrakcje. Ważnym walorem miasta jest mnogość galerii artystycznych, które się tam znajdują. Jeśli nie chcesz całego dnia spędzić w kolejce do muzeum, odpuść sobie Luwr i wybierz Muzeum d'Orsay. Tam także spotkasz pełno arcydzieł malarstwa, znanych każdemu. Jeśli jednak najbardziej lubisz sztukę nowoczesną, Muzeum Pompidou spełni twoje wszystkie oczekiwania.

Dwie galerie znajdują się w środek miasta, bez problemu do nich trafisz. Będąc w Paryżu nie powinieneś odpuścić sobie ujrzenia panoramy miasta ze szczytu wieży Eiffela.

Część osób uważa, że punkt ten jest przereklamowany, jednak na żywo robi naprawdę dobre wrażenie. Kolejki do wejścia są długie, dlatego warto wybrać schody, będziemy znacznie krócej czekać, bilet będzie mniej kosztować a my dostarczymy sobie trochę ruchu. Na 2 piętrze obiektu możesz spożyć obiad a także napić się piwa. Jeśli pragniesz poczuć klimat artystycznej bohemy Paryża, koniecznie udaj się do strefy Montmarte. Zlokalizowana na wzgórzu o identycznej nazwie, przed laty była miejscem zamieszkania popularnych pisarzy oraz malarzy. Na szczycie wzgórza znajduje się popularna świątynia Sacre Coeur, wokół jej terytorium mieści się zielony skwer, na którym można urządzić popołudniowy piknik. W tej samej dzielnicy, blisko metra, ujrzysz plac Pigalle, z popularnym budynkiem Moulin Rouge. Raczej nie ma drugiego takiego miasta w Europie jak Paryż, gdzie na każdym kroku znajdujemy ciekawe monumenty. Również weekend w mieście może być niezapomniany, jeżeli tylko opracujemy właściwy plan wycieczki.

Warto w jej czasie ujrzeć miejsca najbardziej warte zachodu..


Nasza strona: sposoby na cellulit

Zobacz:
Unikatowe naszyjniki Jak wydobyć naturalne piękno?
Szukasz Koszulki sportowe z nadrukiem ?