Home › Jak utrzymać wagę po odchudzaniu?

Jak utrzymać wagę po odchudzaniu?

Odpowiednia strona

tabletki odchudzajace
Dużo osób egzystuje w mylnym przekonaniu, że dieta to wyłącznie przemijający czas w ich życiu. To właśnie jest najczęstsza przyczyna powrotu do wagi sprzed procesu tracenia wagi. Eksperci uwidoczniają, że restrykcyjne odchudzanie, które zresztą nie zawsze jest adekwatne, może stanowić wyłącznie swego rodzaju początek do późniejszych metamorfoz. Pewnie jest chudnąć około pięciu kilogramów w ciągu miesiąca.

W owym czasie organizm "nie wariuje" oraz nie domaga się dostarczania mu tych składników, do których przyjmowania był dopasowany.

Pierwszym cyklem tracenia wagi powinna być w związku z tym jednodniowa głodówka, jaka pozwoli oczyścić nam się z nagromadzonych toksyn. Kolejny etap to dieta właściwa. Tutaj wybór jest rzeczywiście niezwykle obszerny. Najogromniejszą popularnością z racji skuteczności cieszy się jednak wysokobiałkowa dieta Dukana, dieta 1500 kcal, dieta kapuściana i owocowa. Ostatnim etapem jest podtrzymanie efektów, inaczej całkowita zmiana dotychczasowych przyzwyczajeń żywieniowych. Od tego właśnie momentu nowatorski plan powinien być zbilansowany w taki sposób, aby dostarczać organizmowi wszelkich niezbędnych składników odżywczych. Niezwykle istotna jest również aktywność fizyczna. Bez niej rezultat jojo jest tylko kwestią czasu. Nie wypada jednak, wbrew pozorom, notorycznie uczęszczać na siłownię i poddawać się karkołomnym treningom. Równie efektywne będą też powszednie, intensywne spacery, zmiana środka lokomocji z auta na rower a również relaks w postaci wypraw na miejską pływalnię bądź na pobliskie szlaki krajoznawcze..