Home › Dlaczego bezustannie nie mogę odchudzić się?

Dlaczego bezustannie nie mogę odchudzić się?

Po przejściu na stronę
Treningi, dieta, głodówka, suplementy - ludzie, dla których nadprogramowe kilogramy tworzą autentyczny kompleks są w stanie sięgnąć po w najwyższym stopniu bezsensowne sposoby odchudzania rekomendowane przez pseudo-ekspertów. Po kilku tygodniach stosowania się do drastycznych zaleceń okazuje się, że w dalszym ciągu odchudzanie nie zapewnia pożądanych rezultatów. Wyraźnie przeciwnie - odczuwa się nasilone zmęczenie, dyskomfort fizyczny a nawet dolegliwości bólowe.

Czym to jest podyktowane? Składników, które za to odpowiadają jest kilka oraz prawie wszelkie skupiają się na nazbyt niskokalorycznej diecie.

Skoro konsumujemy mało musimy odchudzać się.

Wydaje się to wyraźne, niemniej jednak często okazuje się, że taka odżywcza głodówka w żadnym razie nie jest idealna dla organizmu. Dieta odchudzająca nie ma być silnie restrykcyjna.

Musi być zbilansowana w taki sposób, żeby organizm dostawał wszystkie składniki odżywcze jakich pragnie do typowego funkcjonowania.

W dodatku za niemożność zrzucenia zbędnych kilogramów odpowiedzialne są w stanie być również przewlekłe schorzenia metaboliczne lub hormonalne. Tu w następstwie tego fachowcy doradzają, aby przed podjęciem ostatecznej decyzji o zastosowaniu restrykcyjnych diet redukcyjnych skonsultować się z doktorem, który określi wskazania oraz ewentualne przeciwwskazania. Warto również wykonać szereg bazowych badań, które jednoznacznie stwierdzą, że stosowanie jakichkolwiek diet oraz nasilonej aktywności fizycznej nie będzie dla organizmu zbyt znaczącym a jednocześnie niepewnym obciążeniem..